Herecké obsazení seriálu Četnické humoresky

Tomáš Töpfer

Role: Karel Arazím

Tomáš Töpfer - Karel Arazím

Věk: 60
Datum narození: 10.1.1951
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy Karla Arazíma: Hlavní postavou seriálu. Arazím se postupem času přes štábního strážmistra a praporčíka vypracuje až na velitele pátrací stanice.

Jako herec začínal hrát v divadle v Ostravě, režíroval v Severomoravském divadle v Šumperku, dále hrál také v Ústí nad Labem, odkud posléze přešel do Divadla E. F. Buriana a od roku 1987 do Divadla na Vinohradech.

Nyní nejen jako herec, ale také jako režisér a ředitel působí v Divadle Na Fidlovačce. Společně s bratrem vlastní a provozuje restauraci U kalicha v Praze... více o hereci Tomáši Töpferovi.

Ivan Trojan

Role: Bedřich Jarý

Ivan Trojan - Bedřich Jarý

Věk: 46
Datum narození: 30.6.1964
Znamení: rak

Charakteritika postavy Bedřicha Jarého: Je to věrný pes se smyslem pro humor. Začíná jako nováček na Četnické pátrací stanici. Časem se vypracuje na zástupce velitele a ožení s Arazímovu dcerou Klaudií.

V současnosti je jedním z nejznámějších českých herců a dosáhl výrazných úspěchů v rolích divadelních, televizních i filmových, prosadil se také v dabingu.

V roce 1988 začínal v Realistickém divadle. Potom v letech 1990 - 1997 hrál v Divadle na Vinohradech. V roce 1997 odešel do tehdy nově vznikajícího souboru Dejvického divadla, kde působí dodnes... více o hereci Ivanu Trojanovi.

Alena Antalová

Role: Ludmila Horká - Arazímová

Alena Antalová - Ludmila Horká - Arazímová

Věk: 38
Datum narození: 28.7.1972
Znamení: lev

Charakteritika postavy Ludmila Horké - Arazímové: Sympatická květinářka. Přes počáteční nesmělost z obou stran a různé peripetie se nakonec provdá za Karla Arazíma.

Alena Antalová je slovenská herečka, která od roku 1994 působí v Městském divadle Brno na hudební a činoherní scéně. Je absolventkou bratislavské konzervatoře a JAMU obor muzikálové herectví. Je vnučkou scénografa SND Ladislava Vychodila.

Známá také ze seriálu Četnické humoresky a Pojišťovna štěstí (Anna Jánská). Nazpívala sólové party k filmu Kytice... více o herečce Aleně Antalové.

Zdeněk Junák

Role: Josef Ambrož

Zdeněk Junák - Josef Ambrož

Věk: 59
Datum narození: 6.12.1951
Znamení: střelec

Charakteritika postavy Josef Ambrože: Praporčík Josef Ambrož je jedinný svobodný četník. Je líný, rád jí, hraje na kytaru a zpívá.

Od mala se věnoval herectví, fotbalu a hudbě. Proto také v roce 1974 vystudoval JAMU a začal se věnovat herectví.

Po ukončení svých studií na brněnské JAMU v roce 1974 hrál dva roky ve Zlíně, od roku 1975 do roku 1992 hrál ve Státním divadle v Brně, od roku 1992 člen Městského divadla v Brně... více o hereci Zdeňku Junákovi.

Erik Pardus

Role: strážmistr Zahálka

Erik Pardus - strážmistr Zahálka

Věk: 54
Datum narození: 2.2.1957
Znamení: vodnář

Charakteritika postavy strážmistra Zahálky: Zmatený a dělající chyby. Přesto dobrák každým coulem, snaživý a ochotný.

Po studiu na brněnské JAMU v roce 1982 nastoupil do Brněnského městského divadla. Ve filmu však hrál již od roku 1969. Mezi jeho známější filmové role patří: Píďa z filmu Romance za korunu nebo Zahálka ze seriálu Četnické humoresky.

V roce 2007 obdržel cenu Thálie v oboru činohra za ztvárnění role Pavla I. ve hře Smrt Pavla I. od Dmitrije Merežovského na prknech Městského divadla v Brně... více o hereci Eriku Pardusovi.

Petr Kostka

Role: vrchní strážmistr Šiktanc

Petr Kostka - vrchní strážmistr Šiktanc

Věk: 72
Datum narození: 11.6.1938
Znamení: blíženci

Charakteritika postavy vrchního strážmistra Šiktance: Během první třináctidílné série penzionovaný velitel pátrací četnické stanice.

Petr Kostka je český herec, jenž pochází se starého divadelního rodu, jehož kořeny sahají až do první poloviny předminulého století. Za roli Hermana v inscenaci Smíšené (po)city obdržel cenu Thálie za rok 2003. Jeho manželkou je herečka Carmen Mayerová, se kterou má dceru Terezu Kostkovou, divadelní herečku a televizní moderátorku... více o hereci Petru Kostkovi.

Andrea Elsnerová

Role: Anděla Uhlířová

Andrea Elsnerová - Anděla Uhlířová

Věk: 33
Datum narození: 5.2.1977
Znamení: vondnář

Charakteritika postavy Anděly Uhlířovové: Mladá četnická hospodyně. Anděla je taková holka pro všechno, která uklízí a vaří na četnické stanici. Je to pravá vesnická holka od rány, přímé a srdečné povahy.

Herečka Andrea Elsnerová vystudovala Státní konzervatoř v Praze. Je členkou Divadla na Vinohradech.

Věnuje se nejen hraní, ale také dabingu a pro Českou televizi namlouvá upoutávky k pořadům... více o herečce Andree Elsnerové.

Stanislav Zindulka

Role: praporčík Turko

Stanislav Zindulka - praporčík Turko

Věk: 79
Datum narození: 5.5.1932
Znamení: býk

Charakteritika postavy praporčíka Turka: Role praporčíka Turka má v četnické struktuře četnické pátrací stanice méně prostoru, protože je písařem a není moc zatahován do vlastních akcí.

Stanislav Zindulka je český herec, který ztvárnil řadu televizních i divadelních rolí. Za vedlejší roli ve filmu Babí léto byl oceněn Českým lvem.

Narodil se 5. května 1932. K herectví ho přivedli nejen jeho rodiče, kteří hráli ochotnické divadlo, ale i jeho nos. Divadlo a divadelní šatny mu totiž natolik zavoněly, že se z toho prostě musela stát láska na celý život... více o hereci Stanislavu Zindulkovi.

Jiřina Bohdalová

Role: Domkářka Menšíková

Jiřina Bohdalová - Domkářka Menšíková

Věk: 80
Datum narození: 3.5.1931
Znamení: býk

Charakteritika postavy domkářky Menšíkové: Epizodní role. Objevila se v 3. díle 1. série. Svérázné paní Menšíkové si četníkům chodí neustále a s vervou stěžovat, že se jim nedaří odhalit zloděje jejich úlů.

Jiřina Bohdalová je česká herečka.

Vystudovala DAMU a začínala po boku Jana Wericha v Divadle ABC a posléze v Městských divadlech pražských. Od roku 1967 je členkou Divadla na Vinohradech. V roce 1985 byla jmenována zasloužilou umělkyní... více o herečce Jiřině Bohdalové.

Tatiana Vilhelmová

Role: Kamila Kliková

Tatiana Vilhelmová - Kamila Kliková

Věk: 32
Datum narození: 13.7.1978
Znamení: rak

Charakteritika postavy Kamila Klikové: Mladá a neodbytná novinářka, která chce napsat reportáž o práci četnické pátrací stanice a případech kterými se zabývají.

Tatiana Čecháková, vystupující stále pod dívčím jménem Tatiana Vilhelmová je často obsazovaná česká filmová a divadelní herečka.

Poprvé ji před kameru postavil v patnácti letech režisér Karel Kachyňa v Prima sezóně. Debutovala v šestnácti letech ve filmu Indiánské léto Saši Gedeona, se stejným režisérem natočila i Návrat idiota... více o herečce Tatianě Vilhelmové.